Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88

Sprzedaż internetowa

MUZEUM

Książka "Jan Bednarz marynarz z ORP Błyskawica"

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy współpracy z Muzeum Nurkowania z Warszawy wydało wspomnienia Pana Jana Bednarza – marynarza z ORP "Błyskawica".

ORP "Błyskawica" jest jednostką tej samej klasy co legendarny kontrtorpedowiec ORP "Burza" – którego elementy znajdują się w naszym Kołobrzeskim Skansenie Morskim. To skłoniło nas do zainteresowania się jego historią, którą przetłumaczyła Pani Karina Kowalska, kustosz Muzeum Nurkowania.

Dzięki bezinteresownej pomocy wielu ludzi udało się udostępnić wspomnienia Pana Bednarza, który wywieziony na Sybir w 1940 roku zgłosił się na ochotnika do służby w Armii Polskiej pod dowództwem generała Andersa, otrzymując numer 13. Po krótkim okresie służby na ORP "Ślązak", od listopada 1942 roku, aż do końca II wojny światowej, pełnił służbę na ORP "Błyskawica", uczestnicząc w najważniejszych bitwach morskich tamtych czasów.

Opisane wspomnienia niewątpliwie wzbogacą naszą wiedzę o tych, którzy służyli na polskich okrętach wojennych w czasie II wojny światowej.

Koszt: 20 zł

Przewodnik "Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu"

Jest to najnowszy przewodnik po naszym muzeum, w którym mogą się Państwo zapoznać ze wszystkimi naszymi oddziałami – ich historią, wyposażeniem, oraz dokonywanymi zmianami. Jest to ciekawa lektura dla zastanawiających się nad odwiedzeniem nas, lub jako pamiątka po pobycie. Wprawdzie nic nie zastąpi odwiedzin samego Muzeum, ale książka ta pozwoli docenić znajdujące się u nas ekspozycje. Jest to też wspaniała pomoc dla indywidualnych zwiedzających, którzy dzięki niej poznają liczne ciekawostki. Pomoże ona przygotować się do odwiedzin u nas, by w pełni cieszyć się tą historyczną przygodą z polskim orężem!

Koszt: 15 zł

 

 

Zamówienia

MUZEUM

Zamówienia prosimy składać na e-mail sklepu: sklep@muzeum.kolobrzeg.pl

Formularz zamówienia można ściągnąć tutaj: FORMULARZ

Regulamin sprzedaży drogą internetową: REGULAMIN

 

Koszt przesyłki jednej książki Pocztą Polską: 10 zł

Dla większej ilości książek proszę składać zapytania o cenę wysyłki na powyższy adres e-mail. Stawki będą ustalane indywidualnie.